Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Tábory > Indiánské léto - pobytový tábor >

Indiánské léto - pobytový tábor


Datum konání:
04.08.2018 - 11.08.2018

Věk:
6 -10 let

Vedoucí:
Krista Sýkorová, Simona Vrábelová, Jitka Budková, Pavel Říha, Květa Baťková, Vlasta Hubáčková

Cena:
3800.00


Letní tábor pro kluky a holky - pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství. 


Cena: 3 800 Kč, pro členy zájmových kroužků DDM Bílina: 3 700 Kč, záloha na tábor: 1 500 Kč
 
ONLINE PŘIHLÁŠKA NA TÁBORY ZDE

Odjezd na výpravu je v sobotu 4. srpna 2018 ve 12:30, sraz ve 12:00 - první jídlo je svačina. Cíl je CHATA ARCHA v Perninku, která bude pouze pro naši výpravu. Ubytování je na 2 - 6 lůžkových pokojích. Děti si s sebou vezou vlastní prostěradlo (nebo deku), spací pytel a polštář. V chatě je společenská místnost s televizí, jídelna s kuchyní a samozřejmě sociální zařízení. Některé pokoje jsou vybaveny umyvadlem a malou ledničkou.
Spolu s námi jede velice šikovná kuchařka a tak budou mít děti po celou dobu pobytu domácí kuchyni.
U chaty je hřiště na volejbal, ohniště, gril, skluzavka pro menší děti, pískoviště a venkovní posezení. Pozemek sousedí s krásným lesem a nedalekým jezírkem.
  

Celým týdnem nás bude provázet indiánská tématika. Vyzkoušíme si stavbu teepee, střelbu z luku, stopování, naučíme se indiánské písmo, vyrobíme lapač snů, vypravíme se na dobrodružné výpravy do okolí. Do zahájení tábora je ještě spoustu času na přípravu a tak poprosíme maminky, aby dětem pořídily indiánský oděv. Staří úplně jednoduchý - inspiraci budeme dávat jak na naše webové stránky, tak na náš Facebook. Každý z účastníků tábora, který v přestrojení vyrazí hned v den odjezdu, získá malou odměnu :-)

POZOR ZMĚNA!!!
Vzhledem k očekávaným vysokým teplotám postačí indiánská čelenka - ostatní dejte do zavazadla :-)

Do kufru dětem dejte:
trička s krátkým i dlouhý rukávem, mikiny, tepláky, kraťasy, teplý svetr, bundu (softshell, šusťák - nejlépe nově naimpregnovanou), pláštěnku a holiny (plně funkční, bez děr a správnou velikost), botasky, sandály, přezůvky do chalupy, plavky, kšiltovku, dostatečné množství ponožek a spodního prádla, pytel na špinavé prádlo, hygienické potřeby, ručník, osušku. Všechny věci prosím OZNAČTE jménem dítě, monogramem. Menší děti si většinou nepamatují co jim maminka do kufru dala, zato velice rychle zvládnou jejich obsahy promíchat :-)
Dále budou děti potřebovat:
baterku, repelent (stříkací) nebo jiný prostředek proti hmyzu (ten na začátku tábora vybereme do společné krabice a stříkáme děti před každým pobytem venku repelentem, který je zrovna na řadě. Nežádejte prosím, proto váš repelent zět - není to technicky možné. Dále krém na opalování, sluneční brýle, pevnou lahev na pití, batoh na výlety (do kterého se dětem vejde pláštěnky, láhev a svačina), DALŠÍ OBLEČENÍ A POTŘEBY DLE UVÁŽENÍ RODIČŮ.

Mobilní telefony - pokud možno nechte doma. Nelze je ohlídat proti ztrátě. Co nejvíce se budeme pohybovat v lese, u vody, na louce a tam už je nemusíme najít. Rozhovory s rodiči mají za následek stýskání i u dětí, které byly do té doby v pohodě. Pokud by bylo zapotřebí informovat vás o zdravotním stavu vašeho dítěte, určitě se vám ozveme. Činnost na táboře můžete sledovat prostřednictvím našich stránek na Facebooku. Vždy jsme však závislí na rychlosti připojení.
I když se dětem na táboře líbí, vždy je potěší pohled a dopis z domova. Je možné jim poštu (pohledy a dopisy) předepsat a v nadepsané obálce s jejich jménem předat u autobusu - my jim je každý den předáme.

Jak můžete dětem pobyt na táboře vylepšit?
Poskytnutím daru  - jak finančního, tak materiálního. Určitě nám pomohou bonbóny, drobné odměny,... Na každý dar je možno vypsat darovací smlouvu a tu pak můžete uplatnit v daňovém přiznání.

Návrat z tábora je v sobotu 11. srpna 2018 - cca v 11:30 hod.

Před odjezdem u autobusu předejte:

  • potvrzení o bezinfekčnosti
  • průkazku zdravotní pojišťovny
  • posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci (stačí kopie)
  • léky (které dítě užívá, označené jménem dítěte, zároveň musí být léky uvedeny v posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci)
  • souhlas s podáváním léků
  • potvrzení o zaplacení tábora k případnému nahlédnutí

Pokud se změní některé skutečnosti od doby podání přihlášky (telefon, bydliště, zdravotní stav dítěte, užívání léků ...), napište nám to a přiložte k ostatním dokladům.

Bez těchto náležitostí nemůže dítě na tábor nastoupit !!!

Veškeré propozice a dokumenty k letnímu táboru si můžete vyzvednout na recepci DDM Bílina, popřípadě si je stáhnout na našem webu.

Povinností zdravotnice - před zahájením zotavovací akce - je provést zdravotní filtr. Prohlédněte proto dětem hlavy - zvláště pokud již na nějakém táboře byly :-)

      
POSLEDNÍ MÍSTA NA LETNÍCH TÁBORECH

Stav  17. 7. 2018 - 18:00hod. Příměstské tábory:Letní olympiáda - 8 míst. Pobytový tábor Indiánské léto - 5 míst. Ostatní místa jsou již obsazena!!! Přihl&aacut…
zobrazit celý článek

Prožijte s námi dobrodružství!

Letní prázdniny jsou jako stvořené k výpravám za dobrodružstvím - pojeďte s námi do prostředí hor, luk a rozlehlých lesů prožít dobrodružný týden! Zkusíme si malou ochutná…
zobrazit celý článek

Pobytové tábory - Léto 2018

Na letošní léto jsme pro Vás připravili 3 pobytové tábory: v červenci s námi můžete objevit ČAROVNOU ZÁTOKU http://www.ddmbilina.cz/tabory/carovna-zatoka-pobytovy-tabor/127/ V srpnu prožít INDIÁ…
zobrazit celý článek