Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Novinky > Malí samurajové se opět setkali v Bílině >

Malí samurajové se opět setkali v Bílině

V pátek a sobotu 11.a 12. ledna se v bílinském DDM konal seminář japonského bojového umění kendó. Seminář vedli Jindra a Jana Ziegelheimovi, kteří mají z Japonska bohaté zkušenosti se cvičením s dětmi.
V páteční podvečer se sjeli kendisté z Prahy, Hradce Králové, Velešína a z bílinského kroužku kendó.
Začalo se dvouhodinovým tréninkem. Po tréninku a večeři jsme se věnovali společenským hrám, abychom po veliké bitvě šli řádně unaveni spát. V sobotu ráno jsme vstali  před šestou , abychom od půl sedmé do osmi cvičili. Teprve po prvním ranním cvičení následovala snídaně. Po hodinové přestávce se pokračovalo ve cvičení až do půl jedenácté, kdy byl čas jít na oběd.
Po obědě byly závody dětí. Soutěžilo se v několika věkových kategoriích. Závodníci a závodnice bílinského kroužku kendó se rozhodně neztratili - obsadili první místa ve všech kategoriích vyjma kategorie nejstarší, kde ve finále bílinský Martin Dunka nestačil na zkušeného Lukáše Kopiště (Nozomi dojo HK).
Bylo potěšení sledovat vervu s jakou se děti pouštěly jak do cvičení, tak do závodů, s otevřenou pusou jsme sledovali výkony i těch nejmladších a těšíme se z rostoucí úrovně dětského kendó v ČR, do které přispívá Bílina nemalou částí.

 

Aktuální opatření - provoz DDM

Provoz DDM Bílina se aktuálně řídí dle následujících nařízení: …
zobrazit celý článek

Připravujeme pro vás jarní prázdniny!

Jarní prázdniny v okrese Teplice začínají v pondělí 8. března 2021. Děti se budou každý den (od pondělí do pátku) moci přihlásit do jedné ze tří skupin o 10 účastnících s j…
zobrazit celý článek

Klientské centrum DDM

KLIENTSKÉ CENTRUM našeho administračního systému DOMEČEK VÁM UMOŽNÍ: Přihlašovat sebe/ své děti na akce pomocí jednoho účtu z počítače, mobilu,.. na zájmové kroužky, t&aacu…
zobrazit celý článek