Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Novinky > Bílinská trofej 2015 >

Bílinská trofej 2015

Bílinská trofej kendó 2015

V sobotu 16.5.se v Bílině konal již sedmý ročník Bílinské trofeje – turnaje kendó pro děti a mládež, organizovaný Domem dětí a mládeže v Bílině a oddílem SanDóMon Bílina.

Bílinská trofej je jediný mezinárodní turnaj pro děti v ČR. Letos přijeli opět účastníci z Německa a pro příští rok přislíbili účast také maďarští, polští a rakouští kendisté. Pro české kendisty je obrovská zkušenost a inspirace mít možnost takové lidi potkat a s nimi zápasit.

Dopoledne jsme zahájili tréninkem pod vedením pana Jindřicha Ziegelheima (6. dan kendó – nejvyšší stupeň v ČR), kdy dospělí účastníci sloužili jako motodachi (učitelé) juniorům a dětem.

Závody probíhají tak, že jsou děti rozlosovány do skupin po 3 až 4, kdy ze skupiny do KO systému postoupí vždy 2 nejlepší.

Na turnaj se přihlásilo přes 40 dětí z oddílů z Prahy, Hradce Králové, Německa a Bíliny.

Soutěžilo se v kategoriích:

  • kihon – bez bógu (brnění) od 6-16 let pro cvičící méně než rok
  • šiai (zápas) – ve věkových kategoriích 6-9, 10-11, 12-13 a 14-17 let
  • šiai týmy – 5ti členné týmy složené z výše uvedených kategorií

Ve všech kategoriích byla navíc udělena cena za nejlepšího bojového ducha (Best Fighting Spirit), kdy rozhodčí hodnotí nasazení v boji a celkový dojem ze závodníka.

Celé závody probíhaly ve velmi přátelském duchu a děti si užívaly zápasy. Velmi si mezi sebou pomáhaly, fandily a staraly se o sebe navzájem. Bílinští kendisté se v závodech velice slušně umístili a to i ti, kteří cvičí teprve krátkou dobu. Třetí místo v kategorii kihon získal Vašík Kuchař. Kategorii 6-9 let zvítězil Petr Hegenbart, na 2. místě Jiří G. Ziegelhiem, na 3. David Juřina. V kategorii 10-11 let náš jediný zástupce Jan Neumann dokázal projít přes všechny soupeře až do finále, kde nestačil na německého Finn Spilrewicz. V kategorii 12-13 let po napínavém semifinále i finále obsadil Vít Máliš 1. Místo, Petr Bureš  3.místo a Jan Fizek  3.místo. V nejstarší kategorii Martin Dunka obsadil 3. místo, kdy ho porazil v semifinále pozdější vítěz Lukáš Havelka z Hradce Králové. Kategorii týmy si užili všichni účastníci nejvíce, atmosféra by se dala krájet, zvítězil tým Nozomi dojo 1, Bílina skončila na místě druhém.

Letošní ročník BT byl zvláštní v tom, že přijela Česká televize natáčet pořad Lvíčata a tak jsme se celou dobu turnaje mohli těšit z přítomnosti Aleše Valenty a televizního štábu. Děti byly nadšené, že budou v televizi a ochotně si s lvicí povídali. Trenéři před kamerami spíše utíkali, ale nakonec ve velmi příjemné atmosféře závody i natáčení proběhly k všeobecné spokojenosti.

Přípravy probíhaly pod vedením paní Věry Ryjáčkové z DDM Bílina, členové oddílu kendó SDM Bílina organizovali technické věci na místě. Bohaté občerstvení a ceny měly pod palcem maminky paní Málišová a Fizková.

Některé věcné ceny poskytly Severočeské doly a.s.  Bílinská Kyselka věnovala vodu. Turnaj probíhal za podpory Historického spolku města Bíliny. Dovolujeme si všem vyjádřit poděkování.


Fotogalerie:

http://veraryjackova.rajce.idnes.cz/Kendo_16.5.2015/


Výuka 1 žák + 1 pedagog

Od pondělí 12. 4. 2021 bude možná výuka 1 žák + 1 pedagog. Jednotlivé hodiny budou zveřejněny na www.ddmbilina.cz - kalendář akcí. Platby prosíme přes naše webové stránky nebo na recepc…
zobrazit celý článek

100? jarních kilometrů

V úterý 23. 3. 2021 jsme odstartovali jarní soutěž pro širokou veřejnost 100? jarních kilometrů. Soutěž bude probíhat celý měsíc. Celkem se přihlásilo 46 účastníků. Pro každého soutěž&ia…
zobrazit celý článek

Klub anonymních záškoláků

aneb Pomůžeme vám s učením!  Kdo že vám pomůže?     Pedagogové volného času, z 200 domů dětí a mládeže. které jsou v projektu, který vznikl ve Sdružení pracovníků dět&ia…
zobrazit celý článek