Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Články z akcí > Seminář a turnaj Kendó 2014 >

Seminář a turnaj Kendó 2014

Malí samurajové se opět setkali v Bílině

V pátek a sobotu (10. a 11.1.) se v bílinském DDM konal seminář japonského bojového umění kendó. Seminář vedli Jindra a Jana Ziegelheimovi (oba 5.dan kendó), nejvyšší technické stupně v ČR, kteří mají z Japonska bohaté zkušenosti se cvičením s dětmi ve spolupráci s panem Vítem Málišem -vedoucím bílinského kendó a dalšími dospělými účastníky.

V páteční podvečer se sjeli kendisté z Prahy, Hradce Králové a z bílinského kroužku kendó, aby spolu strávili dva dny naplněné cvičením a jinými radostmi.

Začalo se dvouhodinovým tréninkem na kterém jsme se vzájemně seznamovali s úrovní dětí i dospělých lidí. Po tréninku a večeři, kterou nám pomohli zajistit rodiče bílinských cvičenců, jsme se věnovali společenským hrám, Xboxu a povídání si, abychom po veliké balónové bitvě šli řádně unaveni spát. Spalo se na žíněnkách v tělocvičně DDM, což děti braly jako ohromný zážitek. V sobotu ráno jsme vstali brzo, pro některé až příliš brzo a od sedmi hodin už se domečkem rozléhal bojový pokřik. Teprve po prvním ranním cvičení následovala snídaně. Po hodinové přestávce se pokračovalo ve cvičení až do půl dvanácté, kdy byl čas jít na oběd.

Po obědě byly závody dětí. Soutěžilo se v kategoriích Kihon (základy – pro děti cvičící méně než 1 rok), šiai (zápas) ve věkových kategoriích 6-9 let, 10-13 let, 14-16 let a pro zpestření byl první ročník 6ti členných týmů sestavených z jednotlivých kategorií a za účasti dospělých. V  kategorii kihon, 10-13 let a tým byla navíc udělena cena za nejlepšího bojového ducha (Best Fighting Spirit), kdy rozhodčí hodnotí nasazení v boji a celkový dojem ze závodníka.

Všechny děti bojovaly srdnatě, došlo i na slzy, které se ale podařilo všem překonat.

V kategorii kihon se podařilo 9ti letému Matěji Laubeovi zvítězit a to i proti mnohem starším cvičencům. V kategorii kihon byly všechny děti pouze z bílinského oddílu a tak všechny medailové pozice mohly zůstat doma. První místo v této kategorii obsadil, čerstvě 6ti letý, Jiří Ziegelheim. V nejpočetnější kategorii 10-13 let se našim závodníkům již v mohutné konkurenci podařilo obsadit také všechny medailové pozice, kdy nejmladší závodník této kategorie Vít Máliš obsadil po velmi vyrovnaném semifinále  a strhujícím finále s oddílovým kolegou Martinem Dunkou, 1.místo. Kategorii 14-16 let zcela ovládli junioři z Hradce Králové. V soutěži týmů, šlo spíše o to, aby si děti pod vedením zkušených závodníků vyzkoušely, jaké to je být součástí týmu a plnit úkol, který jim kapitán týmu dá. Týmy byly 4, takže se medaile dostala na všechny. Svým výkonem v týmech zaujal Tony Rebel, který si za předvedené zápasy vybojoval prestižní cenu Best Fighting Spirit!

Celkové výsledky jsou uvedeny níže.

Pro rozhodčí bylo velmi složité rozhodovat zápasy zvláště těch nejmenších kendistů, kde rozhodují skutečně detaily a rozhodčí musí svým výrokem motivovat a zároveň ukazovat, co je správná cesta. Jsme velmi rádi, že nám na pomoc přijeli nejvyšší stupně kendó v ČR, kteří tím dávají dětem najevo, že v nich je další budoucnost kendó v ČR a slouží mladým jako motivace.

Během oněch dvou dnů se mezi dětmi i dospělými vytvořilo nové pouto lidí, kteří spolu zažili něco jiného než pravidelné tréninky. Všichni měli pocit, že se jejich kendó během dvou dnů moc a moc zlepšilo. Dodalo to všem chuť do dalšího cvičení.

Děkujeme za organizaci Domu dětí a mládeže Bílina, přípravy probíhaly pod vedením paní Věry Ryjáčkové. Děkujeme rodičům za obětavou pomoc s organizací. Pro závodníky i organizátory to byl dlouhý víkend. Těšíme se na další podobnou akci.

Výsledky závodů:

Kihon:

1. Matěj Laube (SanDóMon Bílina), 2. Martin Hadinec (Nozomi dojo HK), 3. Truc Matěj, Hokeš Adam (oba SanDóMonek Praha), Best Fighting Spirit: Jan Neumann ( SanDóMon Bílina)

Šiai 6-9 let:

1. Jiří Ziegelheim , 2. Petr Hegenbart, 3. Matěj Laube, Jan Neumann (všichni SanDóMon Bílina)

Šiai 10-13let

1. Vít Máliš, 2. Martin Dunka, 3. Jan Fizek, Jiří Martinek (všichni SanDóMon Bílina),  Best Fighting Spirit: Martin Hadinec (Nozomi dojo HK)

Šiai 14-16let

1. Lukáš Havelka (Nozomi dojo), 2. Ondřej Havelka (Nozomi dojo), 3. Lukáš Kopiště (Nozomi dojo)

Týmy:

1. Ziegelheim ml., Martinek, Dunka, Kopiště, Štěpán st., Ziegelheim st.

2. Laube M., Máliš ml.,Korbel, Havelka L., Fritz, Cílek

3. Neumann, Eichlerová, V., Eichlerová N., Vitouš/Rebel, Máliš st., Pužmanová

3. Hegenbart, Laube J., Fizek, J., Havelka O., Cílková, Ziegelheimová

 

Výtvarné dílny v lednu 2021

Medvídci - dílna ukončena k 13. 1.  Sova      - dílna ukončena k 17. 1.  Pytlíčky na drobnosti - dílna ukončena k 17. 1.  Vybarvovací polštářky - beznadějně vyprodány :-( …
zobrazit celý článek

Na únor 2021 připravujeme:

svátek Valentýna oslavíme kvízem - Hon za srdíčky papírové divadlo má připravenu pohádku s hádankou O roztomilém prasátku  vydáme se na Cestu z města společně s ná…
zobrazit celý článek

Kam o jarních prázdninách?

Jarní prázdniny v okrese Teplice začínají v pondělí 8. března 2021. Děti se budou každý den (od pondělí do pátku) moci přihlásit do jedné ze tří skupin o 10 účastnících s j…
zobrazit celý článek