Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Články z akcí > Kendó seminář v Bílině >

Kendó seminář v Bílině

Jako tradičně se hned druhý novoroční víkend v pátek a sobotu (8. a 9.1.) v bílinském DDM konal již 5. ročník dětského semináře japonského bojového umění kendó. Seminář vedli Jindra Ziegelheim (6.dan kendó), nejvyšší technický stupeň v ČR, a Jana Ziegelheimová (5.dan kendó), kteří mají z Japonska bohaté zkušenosti se cvičením s dětmi.

V páteční podvečer se sjeli kendisté z Prahy, Hradce Králové, Brna a z bílinského kroužku kendó, aby spolu strávili dva dny naplněné cvičením a společnými zážitky. Na místo dorazilo 47 dětí a 15 dospělých včetně spolu-organizujících z bílinského oddílu kendó.

Letošní seminář byl také pojat jako příprava juniorské reprezentace na nadcházející mistrovství Evropy, účastníci byli proto rozděleni do dvou skupin – do 14ti let a do 17ti let.

V sobotu po obědě byl přátelský turnaj. Soutěžilo se v kategoriích: Kihon (základy – pro děti cvičící méně než 2 roky), šiai (zápas) ve věkových kategoriích 5-8 let, 9-11 let, 12-13 let a 14-17 let. Ve všech kategoriích byla navíc udělena cena za nejlepšího bojového ducha (Best Fighting Spirit), kdy rozhodčí hodnotí nasazení v boji a celkový dojem ze závodníka.

V kategorii kihon se podařilo bílinskému Filipu Štochlovi umístit na druhém místě. V kategorii šiai do 8mi let Jiří G. Ziegelheim, po srdnatém výkonu a velmi pěkných akcích, obsadil 2. místo, když ve finále podlehl kamarádovi z hradeckého oddílu Vítu Matyáštíkovi, se kterým se už 2 roky střídavě poráží na turnajích. V nejpočetnější kategorii 9-11 let se našim závodníkům v mohutné konkurenci podařilo obsadit první dvě medailové pozice, kdy vítězem se stal nejmladší z kategorie Petr Hegenbart, který ve finále porazil svého oddílového kolegu Jana Neumanna. Petr byl překvapením turnaje, prosadil se i proti mnohem zkušenějším závodníkům především nasazením a pěknou a čistou technikou. Kategorii 12-13 let bílinští ovládli, první 3 medailové pozice patří Vítu Málišovi (1.), Petru Burešovi (2) a Matěji Vitoušovi (3). Kategorii 14-17 let ovládají většinou hradečtí kendisté, mezi ně se podařilo Martinu Dunkovi prorazit a obsadit krásné 2. místo.


Celkové výsledky:

Kihon:

1. Nikola Rezková (Nozomi dojo HK) , 2. Filip Štochl (SanDóMon Bílina), 3. Karolína Šandová, Tomáš Kryl (Nozomi dojo HK), Best Fighting Spirit: Adam Jalil  (Seishinkan Brno)

Šiai 6-9 let:

1. Vít Matyáštík (Nozomi dojo HK), 2. Jiří Ziegelheim (SanDóMon Bílina) , 3. Antonín Kopřiva (SanDóMonek Praha), Adam Jalil (Seishinkan Brno) BFS: Adam Woff (Seishinkan Brno)

Šiai 9-11 let

1.Petr Hegenbart, 2. Jan Neumann (oba SanDóMon Bílina), 3. Šimon Veltruský a Lucie Hřibová (oba Nozomi dojo HK), BFS: Šimon Veltruský

Šiai 12-13let

1. Vít Máliš, 2. Petr Bureš, (SanDóMon Bílina) 3. Johana Matyáštíková (Nozomi dojo HK), Matěj Vitouš (SanDóMon Bílina),  Best Fighting Spirit: Johana Matyáštíková (Nozomi dojo HK)

Šiai 14-17let

1. Jakub Lohnický (Nozomi dojo), 2. Martin Dunka (SanDóMon Bílina), 3. Nikol Eichlerová a Lukáš Kopiště (Nozomi dojo), BFS: Nikol Eichlerová (Nozomi dojo)


Během oněch dvou dnů se mezi dětmi i dospělými vytvořilo nové pouto lidí, kteří spolu zažili něco jiného než pravidelné tréninky. Všichni měli pocit, že se jejich kendó během dvou dnů moc a moc zlepšilo. Dodalo to všem chuť do dalšího cvičení.

Děkujeme za organizaci Domu dětí a mládeže Bílina, přípravy probíhaly pod vedením paní Věry Ryjáčkové. Děkujeme rodičům a členům oddílu SanDóMon Bílina za obětavou pomoc s organizací. Pro závodníky i organizátory to byl dlouhý víkend. Těšíme se na další podobnou akci.

FOTOGRAFIE Z AKCE ZDE.

Bílinský aerobik nezahálí

Téměř rok děti společně netrénují. Od března minulého roku jsme formou úkolů a výzev s dětmi a rodiči byli stále v kontaktu. Letošní školní rok jsme se viděli pouze dvakrát a…
zobrazit celý článek

Hon za srdíčky

V neděli skončila soutěž Hon za srdíčky. Zúčastnilo se přibližně 40 dětí. Jsme velmi rádi, že se vám naše aktivity líbí. Poděkování patří: Kulturní centrum Bílina, VYB…
zobrazit celý článek

Valentýnský jumping on-line

Valentýnský jumping on-line proběhl v neděli 14. 2. 2021. Nechyběla valentýnská výzdoba, speciální hudba a samozřejmě proběhlo i tradiční losování o valentýnské ceny. Celá hodina …
zobrazit celý článek