Dům dětí a mládeže Bílina

Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Články z akcí > Bílinský seminář Kendó >

Bílinský seminář Kendó

Kendó seminář v Bílině

Druhý únorový víkend v pátek a sobotu 9. a 10. 2. se v bílinském DDM konal již 7. ročník dětského semináře japonského bojového umění kendó. Seminář vedli Jindra Ziegelheim (6.dan kendó), nejvyšší technický stupeň v ČR, a Vít Máliš (2.dan kendó).

V páteční podvečer se sjeli kendisté z celé republiky a z bílinského kroužku kendó, aby spolu strávili dva dny naplněné cvičením a společnými zážitky. Na místo dorazilo 30 dětí a 12 dospělých včetně spolu-organizujících z bílinského oddílu kendó.

Skupina dětí pod vedením Jindry zažila perné chvíle, kdy se učili závodní techniky a pilovali výbušnost a vytrvalost.

Po tréninku a večeři jsme se věnovali společenským hrám. Po prvním ranním cvičení následovala snídaně. Po hodinové přestávce se pokračovalo ve cvičení až do půl dvanácté, kdy byl čas jít na oběd.

Po obědě byl přátelský turnaj. Soutěžilo se v kategoriích: Kihon (základy – pro děti cvičící méně než 2 roky), šiai (zápas) ve věkových kategoriích do 8mi let, 9-11 let, 12-13 let a 14-17 let. V některých kategoriích byla navíc udělena cena za nejlepšího bojového ducha (Best Fighting Spirit), kdy rozhodčí hodnotí nasazení v boji a celkový dojem ze závodníka.

Letošní ročník byl hodně poznamenaný emocemi, děti se tolik snažily a soustředily, že v případě prohry mnohdy došlo na slzičky, které ale rychle vystřídala radost z pěkné atmosféry. Domácí borci, byť letos poněkud prořídlí se v turnaji neztratili.

Kategorii kihon poznamenala chřipková epidemie a ze 3 zúčastněných se na 2. místě umístil domácí Jaroslav Borovec. V kategorii šiai do 8mi let zvítězila Johana Ziegelheimová. V kategorii 9-11 let Jiří Ziegelheim vybojoval krásné 3. místo a svým výkonem v souboji s Adamem Kindlem (Hradec Králové) si oba vysloužili pochvaly rozhodčích a oba cenu Best Fighting Spirit. V kategorii 12-13 let člen bílinského oddílu Jan Neumann kraloval chytrým přístupem a pěknou technikou. Petr Hegenbart, nováček v kategori, obsadil 3. místo. V kategorii 14-17 let se naši také neztratili a po dlouhém úvodu, kdy se zápasy skupiny Máliš, Dunka, Eichlerová V. opakovaly 3x. Martin Dunka, po prvotním zaváhání dotáhl turnaj do vítězného konce. Vít Máliš obsadil místo 2. a Petr Bureš místo 3. Zcela tak smetli oponenty z ostatních oddílů.

Úroveň dětí a juniorů během let velmi zvedá a za to patří díky těm, kdo se nebojí s dětmi pracovat.

Během těchto dvou dnů se mezi dětmi i dospělými vytvořilo nové pouto lidí, kteří spolu zažili něco jiného než pravidelné tréninky. Všichni měli pocit, že se jejich kendó velmi zlepšilo. Dodalo to všem chuť do dalšího cvičení.

Děkujeme za organizaci Domu dětí a mládeže Bílina, přípravy probíhaly pod vedením paní Věry Ryjáčkové. Děkujeme rodičům a členům oddílu SanDóMon Bílina za obětavou pomoc s organizací.

Rádi bychom vyzvali zájemce o cvičení kendó, aby se nebáli přijít podívat do oddílu či kroužku kendó a zkusili si toto starobylé bojové umění samurajů na vlastní kůži.

Účastníci zimního semináře

Bílinský aerobik nezahálí

Téměř rok děti společně netrénují. Od března minulého roku jsme formou úkolů a výzev s dětmi a rodiči byli stále v kontaktu. Letošní školní rok jsme se viděli pouze dvakrát a…
zobrazit celý článek

Hon za srdíčky

V neděli skončila soutěž Hon za srdíčky. Zúčastnilo se přibližně 40 dětí. Jsme velmi rádi, že se vám naše aktivity líbí. Poděkování patří: Kulturní centrum Bílina, VYB…
zobrazit celý článek

Valentýnský jumping on-line

Valentýnský jumping on-line proběhl v neděli 14. 2. 2021. Nechyběla valentýnská výzdoba, speciální hudba a samozřejmě proběhlo i tradiční losování o valentýnské ceny. Celá hodina …
zobrazit celý článek